IZGORELOST: Moja pot v pekel in kako naj ne postane tudi tvoja

POSNETEK WEBINARJA

Vedela sem, da nisem okej. Nisem se pa zavedala, da je tako hudo. In če so to videli moji najbližji, sem si sama govorila, da bom že zrihtala, da ni tako hudo. Da bom za VSE poskrbela sama, da bom VSE rešila sama. Ker jaz pač zmorem. Ker jaz ne rabim nobene pomoči.

In potem – BAM! 

Komu sem lahko pomagala, če sem komaj vstala iz postelje? Če me je bilo ves čas strah in me je ves čas skrbelo, da se bo komu kaj naredilo in da ne bom mogla pomagati. 

Komu? NIKOMUR!!! Niti lastnim otrokom ne … in to je bilo najhuje.

Moja izkušnja ni osamljena. Daleč od tega. 

Kako sem se izkopala, kaj mi je najbolj pomagalo in katere so tiste navade, s katerimi si danes naredim dan tak, kot si ga ŽELIM živeti, sem delila na tem brezplačnem webinarju. 

Posnetek je zate, če se najdeš v katerem do spodnjih vprašanj: 

Imaš poln kufer sebe, ker se ujameš, kako:

  • se zlažeš drugim, da si okej, v sebi pa veš, da nisi?
  • bi rada naredila nekaj zase, pa imaš fokus na drugih?
  • te preganja občutek, da te bo en dan povozil čas? 
  • samo hitiš in urejaš in skrbiš in delaš vse, da bodo drugi okoli tebe fajn?
  • se zvečer uležeš v posteljo in si jezna, ker ti ni uspelo vsega narediti?
  • so ti v breme stvari, ki bi te sicer morale vsaj malo razveseliti?
  • čakaš, da tvoj čas še pride … 

Kaj pa če ne bo prišel? 

Kdo ti je dal garancijo za jutri? Meni je ni dal nihče. In mogla sem strmoglaviti, treščiti z glavo, da mi je postalo jasno, da sem JAZ tista, ki moram začeti skrbeti zase. 

A kako – v prepolnem urniku, 2 otrocih, službi, skrbi za hišo in vrt … Kako? In Kdaj?!


Za začetek sem si mogla vzeti čas za iskreno boleč pogovor sama s sabo.Ko je bilo vse na papirju, se je lahko začela nova zgodba. Vzemi si to uro tudi ti. Obljubim, da ti ne bo žal. In obljubim, da boš iz te ure odšla z mislijo, zaradi katere boš že naslednji dan vsaj eno stvar naredila drugače. Ne prodajam bučk … sem bila v ”peklu” in vem, da so skrb zase, samozavest in samopodoba tiste, ki ne pridejo same od sebe in ki te jih v eni uri ne morem naučiti. Lahko pa s tabo delim, ČESA NE DELAJ, da ne boš šla po moji stari poti, in KAJ NAREDI ŽE DANES, da ti bo jutri fajn.Življenje se dogaja. In marsičesa ne moreš spremeniti. Lahko se pa na marsikaj pripraviš. In potem je lažje! Bistveno lažje. 

Mateja