1 prostor, 2 vrat, 10 mnenj – si BLA ali BLA BLA?
Mateja Kržišnik
Objavljeno: 03.01.2024

Prijetna večerja v družbi kolegov. V Istri, ob morju. Ob dobri hrani in pijači obujamo spomine na pretekle dogodivščine. ”Nam pa res ne zmanjka materiala za debato,” pravi kolega. A ne ve, da najboljše šele prihaja …

Prvi odhod na WC. Prijateljica se po par sekundah vrne – po telefon! ”Tole morate videti” 

Če bi kdo posnel naše začudene poglede, ki so švigali s krožnika proti stranišču (hrana je bila vrhunska, najbrž wc ne more biti v obupnem stanju), s tal po oštariji (bilo je čisto in urejeno, bi bilo lahko na stranišču drugače?). Čakali smo … in čakali. In potem se je vrnila s fotografijo, ki je popolnoma zasukala naš pogovor. In bila razlog, da ni bila edina, ki je šla na stranišče s telefonom 🙂

Dvoje vrat, ki so poskrbela, da smo odprli temo moški–ženska.

1 – Ž: Ta wc je lahko postavljal samo moški. 

2 – Ž: Saj niso resni – meni osebno je tole razžalitev ženske. 

3 – M: Meni se zdi simpatična fora, ne vidim nič diskriminatornega v tem. 

4 – M: Ha ha ha, bolje ne bi mogli opisati žensk. 

5 – Ž: V bistvu res več govorimo kot tipi.

6 – Ž: Zanimivo, ker jaz bi sebe kot zelo netipično žensko dala v tega z enim BLA-jem.

7 – M: Pri nas bi bil lahko samo en B … lahko bi prihranili dve nalepki. 

8 – M: A ni taka realnost? Ženske res ful več govorite, ampak meni je to super. Se vsaj stvari zrihtajo.

9 – M: Ja, to je res. Če bi imela oboja vrata samo en BLA, bi bilo mal čudno. 

10 – M: Mogoče bi bilo pa še huje, če bi imela oboja vrata ful BLA-jev.

  • En prostor, dvoje vrat.
  • Dovolj za zabavno debato.
  • Dovolj za (vsaj) 10 različnih mnenj.
  • Dovolj za konflikt, kuhanje mule ali užaljenost. 

VSE je stvar perspektive in izkušenj. 

Če to razumemo in znamo prisluhniti in slišati ter prijazno deliti svoje mnenje (in sprejeti feedback), potem je možen samo en scenarij: večerja s prijatelji ostane zanimiva in … predvsem prijateljska.